​​ Lešení - Gekkon s.r.o.

Kontakt:


GEKKON s.r.o.
Vídeňská 1E, Praha 4
email: safarik@gekkon.cz
tel./fax.: 244 911 836
mobil: 603 235 783

Lešení


.

Trubkové lešení

Trubkové lešení bylo u nás zavedeno v padesátých letech a lze tak hovořit již o zcela tradiční lešenářské technologii. 

Tato tradice do dnešních časů vychovala velmi zkušené lešenáře, kteří považují za normální stavět trubkové lešení do velice bizardních tvarů a výšek. Železné díly trubkového lešení se neupravují, rez je totiž konstrukční součástí tohoto systému a jeho jedinou vážnou nevýhodou je malá estetičnost. Nižší životnost trubek a spojového materiálu je mimořádně žádoucí z ekonomických důvodů.

Trubkové lešení se skládá asi z deseti součástí. Jsou však i poslední s kterými se setkáme. Nebo-li všechny požadavky na stavbě vyřešíme s malým počtem dílů, jež se neustále opakují. Odpadají tak komplikace s přípravou, logistikou a plynulým zásobováním. Technická řešení jsou tak velmi jednoduchá a současně finančně stejně náročná. 

Statika trubkového lešení je vytvářena výhradně železnými trubkami. Dřevěné podlážky lze tak z konstrukce vynechat a tím lešení zjednodušit a především zlevnit. Odpůrci trubkového lešení často argumentují tím, že odpadavájící rez ohrožuje kvalitu stavební dodávky.

Povrch trubek je od rzi pouze zbarvený, žádné šupiny oxidů železa na povrchu neulpívají. Kvalita stavební dodávky je výhradně ohrožena pouze neuklizenými podlážkami. Trubkové lešení lze též snadno opatřit ochranými sítěmi a vzhledem k větší šířce podlahy můžeme právem hovořit o bezpečném a navíc pohodlném pracovním prostoru.

Shrnutí trubkového lešení

Závěrečné shrnutí pro trubkové lešení bych sestavil asi takto: Méně estetické, technicky geniální, pracovně komfotní a mimožádně bezpečné.

   

Ing. Martin VágnerCZIN.eu
Služby a řemesla Ráj aut - inzerce nových i ojetých aut | 1.Web-Katalog.CZ | Ostatní

Novinka: Trubkové lešení šíře 1m

Uplatní se všude, ale zejména ve stísněných prostorách. Bude-li lešení stát na chodníku, minimalizujeme náklady na zábor. Přesto je šířka jednoho metru tak pohodlná, že na lešení mohou pracovat současně všechna  řemesla.

... více
... méně
Obrázek lešení Chameleon1 Chameleon1 Chameleon1